Daniels i inni, sedno spraw #2

Jak już pisaliśmy wcześniej (link -> TUTAJ), Jonny Daniels i jego fundacja mają ważną rolę do wypełnienia. Chodzi o dopilnowanie i zabezpieczenie Żydom jak największego udziału w polskim majątku narodowym. Przy okazji kręcą się wokół spółek Skarbu Państwa. Cała akcja nie może się jednak udać bez odpowiedniego wsparcia i zabezpieczenia.

O prawdziwym stosunku Jonathana Danielsa do Polski i Polaków pisaliśmy już w poprzednim odcinku (link -> TUTAJ). „Polacy to dumny naród i takie przyznanie się do winy byłoby wbrew ich narodowej dumie. Ale w Polsce to się teraz nie wydarzy”  –  mówi w najnowszym wywiadzie Daniels, czytaj więcej -> TUTAJ. Cały czas uprawiana jest więc tzw. pedagogika wstydu.

O czym jeszcze donoszą „jaskółki”? Ano, że przygotowywany przez polsko-amerykańskiego, Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha, spis nieruchomości pożydowskich w Polsce jest istotny dla realizacji zwrotu pożydowskiego mienia bezspadkowego. Może być wręcz niezbędny przy windykacji mienia pożydowskiego tzw. bezspadkowego, na „martwe dusze” i dla nieobywateli polskich, co jest już wstępnie umocowane w uchwale Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017 r., Senatu USA, procedowanej w Izbie Reprezentantów. Domagają się tego od naszego (nie)rządu liczne organizacje żydowskie, na czele ze Światową Organizacją Żydowską Restytucji Mienia Żydowskiego WJRO (patrz -> TUTAJ). Istnieje mocne podejrzenie, wyartykułowane przez niektóre media, że sprawa zwrotu Żydom 100 proc. majątku RP została już dogadana, czytaj -> TUTAJ.

Jak to może być zrobione

Stosowne, wypracowane „Porozumienie” z USA, parafować może żyjący w zgodzie (chociaż nie w symbiozie) z Morawieckim-Juniorem Andrzej Duda , którego rola także w tzw. stosunkach polsko-żydowskich jest co najmniej dwuznaczna, a raczej jednoznaczna. Samo „Porozumienie” będzie z kolei doskonałym podkładem pod odpowiedni akt prawny. I… pozamiatane. Teoria spiskowa? Oby! Oby!

Warto przypomnieć, że to w domu Jonny’ego Danielsa w Warszawie odbyła się  szabasowa kolacja z udziałem izraelskiego ministra telekomunikacji Ajjuba Kary, który to pochwalił się tym na swoim profilu w Twitterze: „Na spotkaniu  obecni byli m.in. wicepremier Piotr Gliński,  Adam Bielan, Jan Dziedziczak i Arkadiusz Mularczyk, Mateusz Morawiecki, a także inni wyżsi urzędnicy lokalni”– czytaj: (tłumaczenie z hebrajskiego z użyciem google translator) link -> TUTAJ.

Ministrowie PiS, którzy pożegnali się ze stanowiskiem w wyniku „reorganizacji rządu” to ci sami, którzy jednocześnie nie pojawili się na szabasowej kolacji u Danielsa. Na razie nie wiadomo, czy to tylko zwykła koincydencja, czy też jedno z drugim ma realny związekMorawiecki Junior zapewnił, że rząd polski będzie dążył do budowania dobrych relacji polsko-żydowskich, a następnie poinformował, że w wielu miastach i miasteczkach w Polsce odbywają się wydarzenia kulturalne (np. festiwale) promujące kulturę żydowską, na które serdecznie zaprasza Żydów z Ameryki, ponieważ to pozwoli „zbudować lepszy klimat” dla rozmów o historii i o przyszłości.

PR jest kluczowy i nigdy bezinteresowny

Z inicjatywy pocztowej fundacji „Pocztowy Dar”, odbyło się spotkanie inaugurujące współpracę fundacji prowadzonych przez spółki Skarbu Państwa oraz Fundacji „From the Depths” działającej w celu uwiecznienia pamięci zagłady Żydów w Europie i jej ofiar” – poinformowała Poczta Polska na Twitterze 10 stycznia br. Według niepotwierdzonych informacji, obok swojej zasadniczej misji pedagoga wstydu, Jonny Daniels pozyskuje także lukratywne kontrakty w spółkach Skarbu Państwa, politycznie kontrolowanych przez Morawieckiego-juniora.

Warszawskim biurem Jonny Danielsa kieruje Lena Klaudel (jego żona?) Informacje z LinkedIn -> TUTAJ). Z branżą public relations związana od co najmniej kilkunastu lat. W latach 2001-2003 pracowała w biurze prasowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zajmując się obsługą medialną wydarzeń specjalnych i organizacji pracy. W 2014 r. Klaudel była odpowiedzialna m.in. za komunikację i organizację biura prasowego dla upamiętnienia 69. rocznicy wyzwolenia Auschwitz – Birkenau i międzyparlamentarnego spotkania przedstawicieli izraelskiego i polskiego parlamentu w Krakowie. Od sierpnia 2014 r. Klaudel pełni funkcję  dyrektora From the Depths na Europę Wschodnią.

Będąc ważną fiszą fundacji From the Depths, Lena Klaudel jest istotna. Wskazana przez „środowisko” Jonny’ego Danielsa, już na początku kariery była zbliżona do Związku Banków Polskich (ZBP), a konkretnie pracowała przy zewnętrznym wsparciu pijarowym biura prasowego ZBP. To wsparcie dla PR ZBP, zapewniała zatrudniająca ją w tamtych latach formalnie firma Point of Viev. Rzeczą bardzo prawdopodobną jest, że to właśnie bardzo konkretne i identyfikowalne środowisko bankowców, zinfiltrowane już lata temu przez WSI i inne służby z peerelowskim rodowodem, wspiera nie tylko byłego bankstera Morawieckiego-Juniora, ale i projekt Jonny’ego Danielsa i innych prominentnych lobbistów amerykańsko-żydowsko-polskich tak nadaktywnych w Polsce.

Jerzy Nowacki

* – link do poprzedniego artykułu o Danielsie -> TUTAJ

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jan NowakRobert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert
Gość
Robert

Nowa Wypełniacie Państwo treścią nową definicję nudy. To jest zalew pustosłowia, gołosłowności i nagowyrazowatości, połączony z nieumiejętnością wyrażani myśli przy użyciu polskiego języka pisanego.

Jan Nowak
Admin

Nieźle, już całkiem nieźle, ale sugerujemy jednak podciągnięcie się. Hejt to nie jest samograj i wymaga używania przynajmniej z czterech zwojów mózgowych.