Pokażcie mi kierowcę, mandat się znajdzie

Jeszcze nie ma sieci punktów ładowania, ale od dawna jest ustawa o elektromobilności. Jeszcze Polaków nie stać na kupno elektrycznego auta, ale za to gotowy jest zakaz i przyjęte są kary dla kierowców aut innych, niż „ekologiczne”.

Jest już gotowy projekt znaku zakazu wjazdu do niektórych stref samochodom innym, niż elektryczne i oczywiście znak go odwołujący, bo każda strefa musi jednak gdzieś mieć swój koniec. Projekt nowego znaku, ograniczającego poruszanie się samochodami innymi, niż „zielone”, znajduje się we wspólnym projekcie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji, czytaj o tym -> TUTAJ. Znając życie, szybko przejdzie procedurę „klepnięcia” ostatecznego i samorządy zostaną zmuszone do masowego zamawiania i stawiania znaków.

Oznakowane zostaną strefy, do których nie będzie można wjechać innym samochodem niż elektryczny, napędzany wodorem lub gazem ziemnym CNG, czyli tzw. „Strefy Czystego Transportu”

Za wjazd tam, dokąd nie będzie wolno wjeżdżać, jak ONI to nazywają „smrodziuchom”, grozi mandat do 500 zł, o czym stanowi już znowelizowany, w drugiej połowie marca br., Kodeks Wykroczeń, czytaj -> TUTAJ.

Żaden trabant, golf czy fiat już nie wjadą. „By żyło się lepiej”. Ekologiczniej. Teraz dla odmiany pod dyktando Morawieckiego-Juniora.

Jerzy Nowacki

 

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PrawyPikusMichał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał
Gość
Michał

No i dobrze. Nie stać Cię na ekologiczne auto… korzystaj z komunikacji publicznej zamiast zanieczyszczać powietrze bo „diesel musi dymić”

Prawy
Gość
Prawy

Człowieku przeprowadź się 30 km od miasta i zacznij jeździć komunikacją publiczną, bardzo szybko zmienisz poglądy

Pikus
Gość
Pikus

Totalne skurwysynstwo