Miesięczne archiwum: Sierpień 2018

Putin w Las Vegas

W Las Vegas nie tylko się gra. Jak dowiadujemy się z hiszpańskiego El Periodico (link -> TUTAJ , dostęp 14 sierpnia 2018) był tam niedawno kongres hakerów w wieku 6-17 lat.

Kongres i konkurs. Młodzi dostali do rozkminienia system rejstracji głosów wyborczych z Florydy, która jako tzw. swinging state ma duże znaczenie w prezydenckich balotażach. I co się stało? Czytaj dalej

Erdogan podnosi poprzeczkę

Nie taka prosta sprawa z Erdoganem i jego polityką wobec USA. Oto bowiem prokuratura turecka wyraziła nieprzepartą ochotę odwiedzenia amerykańskiej bazy Incirlik, znajdującej się w tym kraju celem, ni mniej ni więcej… aresztowania oficerów, którzy podejrzewani są o związki z próbą zamachu stanu w 2016 roku, ergo – próbą obalenia tamtejszego sułtana, złowrogiego Erdogana.

Bezczelne jest żądanie prokuratury wstrzymania lotów z bazy.

Stosowny link do ww. informacji (dostęp 11 sierpnia 2018) -> TUTAJ

Czytaj dalej

Гонка вооружений в Арктике*

Ciężki jest los światowego hegemona, który a la long jest beczelnie a ustawicznie podgryzany przez wszystkich wokół, nie tylko przez pretendenta.

Politycy, komentatorzy i sterowana meRdiami środkowej części rynsztoka mierzwa skupiają się: a to na złowrogiej Persji, a to na Bliskim Wschodzie, a to na truciu szpionów w Anglii, na piłce kopanej, czy też na sukcesach hakerów zimnego ruskiego czekisty Putina w wyborach za Wielką Wodą, tymczasem… Czytaj dalej