Miesięczne archiwum: Kwiecień 2018

Czaputowicz watch(dog) #6

Uchwalenie (jednogłośnie!) przez Kongres USA słynnego już dokumentu JUST o numerze 447, który stwarza podstawy do szlamowania Polski przez Przemysł Holokaustu, był okazją do zabrania głosu przez niektórych polityków (nie)rządu, jak i urzędników z Dużego Pałaca. 

Nas interesuje tutaj geniusz polskiej dyplomacji, Jacek Czaputowicz robiący okazjonalnie za Ministra Spraw Zagranicznych. Jak łatwo się było spodziewać pan minister – mówiąc językiem lżejszego kalibru – ma na to „wywalone”.

Czytaj dalej

Orły i orlęta POPiS-owego (nie)rządu

Od momentu implementacji uprzedniego superwicepremiera Morawieckiego Juniora na stanowisku premiera w dniu 12 grudnia 2017 r., wiele się w Polsce zmieniło. Przede wszystkim na groźniejsze, bo nawet nie tylko na gorsze. Dobrą Zmianę zastąpiła obłudna i bardziej szkodliwa dla kraju Dobra Zmiana Bis, zakorzeniona politycznie głównie w Platformie Obywatelskiej i jej poprzedniczkach. 

Czytaj dalej

Daniels i inni, sedno spraw #2

Jak już pisaliśmy wcześniej (link -> TUTAJ), Jonny Daniels i jego fundacja mają ważną rolę do wypełnienia. Chodzi o dopilnowanie i zabezpieczenie Żydom jak największego udziału w polskim majątku narodowym. Przy okazji kręcą się wokół spółek Skarbu Państwa. Cała akcja nie może się jednak udać bez odpowiedniego wsparcia i zabezpieczenia.

Czytaj dalej

Prawdę od fałszu odróżniać

Trump zagroził. Emocjonalnie. Giełdy zanurkowały. Wielka wojna miała być. Zimny ruski czekista za moment miał być przygwożdżony w Syrii nowymi i mądrymi rakietami. Anglia, ustami „Szczerbatej”, po chwili wahania odnalazła swe miejsce w szeregu.

Makaron wrócił do koncepcji budowy kieszonkowego mocarstwa w basenie Morza Śródziemnego. Rosyjska flota z Syrii zajęła pozycje, lotnictwo myśliwskie w samej Rosji ponoć przebazowano na lotniska operacyjne. Oczekiwano Armagedonu…

Czytaj dalej

Czaputowicz watch(dog) #5

 

Sądzimy, że wszyscy uważni obserwatorzy sceny politycznej powinni więcej uwagi poświęcać sprzecznościom, w tym co prawią poszczególni członkowie (nie)rządu kierowanemu przez bankstera Morawieckiego – Juniora.

Jak wiadomo, bankowiec to zawód, którego specjalnością jest obrabianie klientów, czyli jakże często po prostu bycie banksterem. O  Morawieckim za moment. Zacznijmy od  coraz bardziej prawdomównego Ministra Spraw Zagranicznych, Jacka Czaputowicza.

Czytaj dalej

Nowak geopolitykuje aktualnie

Ze strony Żółtowłosego padły groźby, że atak najpóźniej w ciągu 48 godzin. Potem, po kawałku odtrąbiono nieco do odwrotu. Można sądzić, że ostatecznie uznano, iż zimny ruski czekista Putin nie był wystarczająco zmiękczony prowokacją z Nowiczokiem, a jastrzębie Trumpa przesadziły z optymizmem.

Czytaj dalej

Nowy haracz od kierowców?

Przy Ministerstwie Infrastruktury trwają prace nad wprowadzeniem powszechnego obowiązku zdawania egzaminu z teorii dla każdego kierowcy. Egzaminu powtarzanego CO ROKU przez każdego posiadacza prawa jazdy. Ministerstwo twierdzi, że to nieprawda.

Czytaj dalej

Czaputowicz watch(dog) #4

Za Jacka Czaputowicza, który uchodzi za szefa naszej dyplomacji pojawił się chyba całkiem nowy zwyczaj informowania mas (określenie z czasów PRL jeszcze), czyli – mówiąc Jackiem Kurskim robiącym teraz za szefa reżimowego telewizora – „ciemnego ludu”. Chodzi o tzw. kwestie drażliwe i wrażliwe. 

Czytaj dalej